Wiosna w ogrodzie

W moim skromnym ogrodzie już wiosna.


Wiosna w ogrodzieZimy nie było w tym roku, a wiosna przyszła dokładnie wtedy kiedy powinna, czyli 21 marca. Jak dla mnie idealnie, nie lubię zimy, a wiosna plasuje się na drugim miejscu po jesieni;)


Wiosną piękne jest to, że przyroda zmienia się w błyskawicznym tempie, rośliny rosną po prostu w oczach. Uwielbiam się temu przyglądać, zgadywać co właśnie wychodzi z ziemi, starając się przypomnieć co w konkretnym miejscu rosło w zeszłym sezonie.


Krokusy  zeszłej wiosny mi nie wyszły. To znaczy wyszły, ale zaraz po tym z początkiem kwietnia przykryła je biała pierzyna śniegu. Jak się roztopiła, po krokusach już nie było śladu.


A tu proszę, w tym roku i ciemiernik i piękne prymulki i wszystko wychodzi z ziemi jak trzeba.


Wczoraj była wyjątkowo ładna sobota, więc postanowiłam pogrzebać trochę w ziemi. Podzieliłam spore kępki poziomek i obsadziłam nimi skraj ścieżki przed domem, wyplewiłam i wzruszyłam ziemię na rabatce tulipanowej.


Rabatka tulipanowa zaczyna się kwitnieniem tulipanów, potem kwitną na niej irysy i liliowce. Wiosną wysiewam tam też nasturcję, która pięknie kwitnie do samej jesieni. Na skraju rabatki tuż przy ganku rośnie lawenda a po rynnie zaopatrzonej dodatkowo w pionowo zamontowane druciki, pnie się wiciokrzew. W tym roku, już będzie spory. Na rabacie panuje miszmasz, ale dzięki temu ciągle coś kwitnie.


Przed domem dosialiśmy jeszcze z Emilem trawy. Dziś akurat pada nieduży deszcz, więc powinna szybko skiełkować.


Publikacja z 23 marca 2014
Więcej na temat: szycie, kwiatki, ogród