Teraz to wiosna jest!

Na 100%.


Teraz to wiosna jest!


Nie sądzę, że zaskoczy nas jeszcze śnieg. Ale przymrozki mogą być. Zwłaszcza w naszym lokalnym arktycznym klimacie.


Od dziś zapowiadają załamanie pogody. No ale jak ma go nie być, skoro właśnie nadchodzi majowy długi weekend;) W długie weekendy zazwyczaj jest zimno i leje... Ale mnie to nie przeszkadza, byleby nie sypał śnieg. Mam jakąś traumę z Wielkiego Tygodnia. Co ściągnęłam firankę, żeby umyć okna, zaczynało sypać. Tego, co nie zdążyłam umyć przed świętami, umyłam po świętach, ale firankę nadal ściągałam z wielkim lękiem, że zaraz na zewnątrz zrobi się biało...


W ogrodzie wszystko już wyłazi z ziemi, ale jakoś w tym roku brak mi entuzjazmu ogrodnika. Nie wiem, co może być powodem. Bo chyba nie mój wiek...Nie, wiek nie ma tu nic do rzeczy. Chyba muszę się rozkręcić.


Myślałam, że w tym roku będę miała jakiś plan na ogródek, ale dalej jadę bez planu. Mój EM mi mówi, że i tak wyjdzie dobrze. A ja mu wierzę.


Mam natomiast dylemat, czy na tym piachu wzbogaconym odrobiną kompostu bawić się w warzywniak i cieszyć się czterocentymetrową marchewką, czy może obsadzić ten kawałek kwiatami. Na razie posialiśmy z Emilem szpinak i groszek. Myślę, że odpowiedź dostanę na targu jak zobaczę rozsady. Jak mi się oczy zaświecą, znaczy że będzie warzywniak;) Może sałaty się udadzą? W zeszłym roku miałam dorodny jarmuż. Może jakieś brokuły?


Moje marzenie o maleńkiej ale mileńkiej szklarni na pomidory nie ziści się jeszcze w tym roku. Ale bardzo kibicuję mojej przyjaciółce i życzę jej urodzaju pomidorów i ogórków;))) Gabrysia, Ty wiesz;) Sos z Twoich pomidorów jest wyjątkowy!


Natomiast obrodziły tego roku kleszcze. Bielusia nosi je stadami w swoich kudłach. Nie daje się już głaskać, bo wietrzy podstęp, a jak widzi mnie z pęsetą, to chce się zabić o drzwi. Nawet u weterynarza wylądowaliśmy, bo kleszcz wbił się pod oko. Oglądam też Emila na okoliczność kleszczy i mam cichą nadzieję, że nic nie znajdę.


Na zdjęciu moje tulipany, posadzone jesienią;)))

Publikacja z 28 kwietnia 2015
Więcej na temat: rośliny, kwiatki, ogród